Заява Голови Конституційної Асамблеї Л.Кравчука щодо Висновку Венеціанської Комісії від 14 червня 2013 року

 

Сьогодні Венеціанська Комісія схвалила Висновок щодо пропозицій про внесення змін до Конституції України у сфері правосуддя.

Позиція Венеціанської Комісії свідчить про те, що у своїх підходах до реформування системи правосуддя Конституційна Асамблея, на яку Главою держави покладено завдання щодо підготовки пропозицій про внесення змін до Конституції України, дотримується європейських цінностей.

А оперативність, з якою Венеціанська Комісія, розглянула звернення Конституційної Асамблеї, свідчить про увагу, яка приділяється європейськими інституціями реформам в Україні, про підтримку європейського курсу держави.

Нагадаю, що питання удосконалення Конституції України в частині правосуддя було визначено одним з ключових в роботі Конституційної Асамблеї. Наприкінці минулого року до Конституційної Асамблеї надійшов проект Закону України про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суду, напрацьований робочою групою Адміністрації Президента. У Конституційній Асамблеї також напрацьовувалися пропозиції щодо напрямів та підходів до реформування Основного Закону.

В квітні цього року я, як Голова Конституційної Асамблеї, звернувся до Венеціанської Комісії з проханням надати свої рекомендації, як стосовно законопроекту, так і щодо додаткових змін, які були напрацьовані Конституційною Асамблеєю. Венеціанська Комісія розглянула це звернення і допомогла нам в подальшій роботі над законопроектом.

На сьогодні ми маємо цілісну позицію Венеціанської Комісії з цього питання. Пропозиції, надіслані у робочому порядку до Комісії Конституційною Асамблеєю, у цілому оцінені позитивно. Тому, вважаю, що Конституційна Асамблея може брати їх за основу в своїй подальшій роботі над змінами в цій сфері й, ймовірно, вже найближчим часом запропонує доопрацьований з урахуванням рекомендацій Венеціанської Комісії, законопроект, який буде надіслано Президентові України.

Хочу відмітити також, що в Конституційній Асамблеї вже практично завершена підготовка проекту Концепції внесення змін до Конституції України, яка буде розглянута на засіданні в цьому місяці.

Висловлюю вдячність Венеціанській Комісії за глибоке розуміння проблем, пов'язаних з Конституційною реформою в Україні та сподіваюсь на подальшу співпрацю.

 

Леонід Макарович Кравчук