персональний сайт
5 колишніх президентів України й Польщі закликали обидва народи до примирення

Колишні президенти Польщі – Броніслав Коморовський і Олександр Квасневський, та України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко, закликали захистити процес примирення між поляками та українцями
Про це повідомив відомий громадський діяч, журналіст телеведучий каналу Еспресо.TV Віталій Портников у себе на сторінці у Facebook.

Президенти назвали польсько-українське примирення стратегічно важливим для безпеки східного флангу НАТО і Європейського Союзу, “які стоять перед викликом російської агресії проти України”.

Текст звернення оприлюднили у Варшаві екс-президенти Польщі Броніслав Коморовський і Олександр Квасневський, а також посол України в Польщі Андрій Дещиця.

“Ми не можемо залишатися заручниками історії. Ми повинні вчитися поважати відмінні хворобливі історичні моменти й шукати в минулому, насамперед, те, що нас об’єднує”, – наголосили політики.

Вони підкреслили, що складне минуле має заохочувати молоді покоління українців і поляків й надалі “здійснювати зусилля щодо поєднання і співпраці з думкою про краще майбутнє обох народів і держав”.

“Закликаємо вести постійний, терплячий діалог, чинити опір націоналістичній позиції та екстремістським проявам, вчити, спираючись на правду і достовірні історичні джерела”, – заявили колишні очільники.

Польсько-українське примирення над важкою історією є великим здобутком вільної Польщі і вільної України. Це – результат зусиль цілих суспільств і заслуга усіх правлячих кіл у наших країнах, а також президентів Польщі й України.

Примирення і співробітництво між Польщею та Україною – життєвий інтерес обох народів та має важливе значення для майбутнього усього регіону Центрально-Східної Європи. Це стратегічно важливо для безпеки східного флангу НАТО та Європейського Союзу, які стоять перед викликом російської агресії проти України.

З великим занепокоєнням спостерігаємо за явищами, які з’являються останнім часом і становлять загрозу примиренню та співпраці. Тому нас сповнює тривогою зростання суперечок та негативних емоцій довкола болісних сторінок в історії взаємних відносин.

Вважаємо, що це важке минуле повинно заохочувати сучасних поляків і українців робити дальші зусилля заради примирення та співробітництва з думкою про краще майбутнє наших народів і держав. Ми не можемо залишатися заручниками історії. Ми повинні вчитись шанувати відмінні болючі історичні моменти та шукати у минулому, передовсім, те, що нас єднає. Маємо шанувати могили жертв давніх польсько-українських конфліктів, бо нічого в історії не вдасться витерти чи зробити недійсним, але, з думкою про майбутні покоління поляків і українців, навіть найбільш болісний досвід можна перетворити на джерело спільних роздумів.

Тому ми закликаємо до захисту процесу примирення між нашими народами. Звертаємось до державної влади, звертаємось до суспільств, особливо до залучених у процес примирення Церков, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, до представників ЗМІ, викладачів і студентів – до усіх прихильників примирення, зближення і дружби між нашими народами.

Закликаємо вести постійний, терплячий діалог, чинити опір націоналістичній позиції та екстремістським проявам, навчати, спираючись на правду й достовірні історичні джерела, шануючи одні одних, зміцнювати співробітництво істориків та вищих навчальних закладів, людей культури і мистецтва, вчителів та вихователів – усіх, хто формує знання, мислення і чутливість громадян наших країн, особливо молодого покоління.

Нехай пам’ять про невинні жертви давніх польсько-українських конфліктів єднає наші країни і народи у спільній задумі і спільному прагненні до майбутнього, яке спирається на співробітництво і дружбу.

Броніслав Коморовський – Президент Республіки Польща (2010-2015)
Александр Квасневський – Президент Республіки Польща (1995-2005)

Леонід Макарович Кравчук – Президент України (1991-1994)
Леонід Данилович Кучма – Президент України (1994-2005)
Віктор Андрійович Ющенко – Президент України (2005-2010)

Espreso.tv

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: