персональний сайт
Балтійсько-Чорноморський форум: заява учасників

“Факти”

Учасники 3-го Балтійсько-Чорноморського форуму, який пройшов в Києві 21-23 червня заявили, що процес функціонування планетарного суспільства супроводжується посиленням конкуренції між головними акторами світової політики за контроль над людськими, інформаційними, сировинними ресурсами і за право визначати вектор розвитку глобального співтовариства, виходячи зі свого розуміння майбутньої світобудови.

Про це йдеться в заяві за підсумками зустрічі.

У форумі взяли участь екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко, а також екс-президенти Литви, Польщі, Латвії, Молдови та Естонії.

Вони заявили, що неприйнятним і небезпечним є анексія Криму та порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

– Європейській цивілізації кинуто виклик. Від Балтійського до Чорного і Каспійського моря в Східній Європі практично сформувався пояс нестабільності. Реальністю стали порушення норм міжнародного права, масована пропаганда, дезінформація, міфологізація історії, брехня і спецоперації в кіберпросторі як інструменти зовнішньої політики, – йдеться в тексті заяві.

За довгостроковими цілями Центр форуми, які проводяться під його егідою,  стають генератором нових цінностей і смислів, які формуються на базі культури пам’яті як діалогу історії і сучасності, істини і правди, розуму і совісті як першооснови довіри один до одного європейських народів і держав, їх творчої взаємодії в ім’я гідного майбутнього.

Відзначається, що найближчими цілями діяльності Центру є формування постійно діючої структури, яка могла б об’єднати вчених різних країн для формування якісно нового ставлення до історії та подолання хвилі її містифікації.

Учасники форуму подякували президенту України Петру Порошенку за вітання і підтримку платформи в цілеспрямованих зусиллях з формування взаєморозуміння і співпраці між людьми і народами незалежно від їх політичних, етнічних і релігійних переконань.

Текст ЗАЯВИ

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: