персональний сайт
Чи такими мають бути відносини між Президентом та Верховною Радою України?

Ситуація в Україні без перебільшення – надзвичайна. Війна, криза, корупція, бідність. Управління державою знаходиться між минулим та новим, яке формується. Це дуже складний час для всіх і перш за все для народу.

Як в такому разі повинні діяти політики, незалежно від того, де вони – при владі чи в опозиції? Відповідь очевидна для кожного. Той, хто думає про Україну, а не про свій партійний осередок має діяти відповідально і вирішувати завдання визначені народом. А що ж відбувається насправді? Стара влада не хоче з цим змиритися. Вона цинічно створює перешкоди для виконання Президентом України В. Зеленським своїх конституційних повноважень. А окремі «майстри слова» навіть роблять спроби обґрунтувати таку, з дозволу сказати, позицію. За час, відколи Президент офіційно обійняв посаду, Верховна Рада не підтримала жодного з внесених ним законопроектів, які визначені в Основному законі. Такого в практиці української незалежності ще не було.

Виходячи з того, що Президент України подає до Верховної Ради проекти законів, які відносяться лише до його повноважень і подає їх у відповідності до вимог Конституції, то відхилення Верховною Радою цих проектів можна вважати узурпацією влади парламентом. Верховна Рада фактично блокує діяльність Президента і не рахується з тим, що за нього проголосувало більше 73 процентів виборців. А це означає, що вона не рахується з волею народу.

Переконаний, що на парламентських виборах народ дасть оцінку таким діям парламенту і тим депутатам, які знову хочуть йти у владу.

​​​​​​​​Л. Кравчук

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: