персональний сайт
"Діяти колективно, принципово, рішуче": Кравчук про перші кроки на посаді глави ТКГ

Війна на Донбасі може перерости в загальну велику трагічну всеохоплюючу війну, – застеріг Кравчук

Перший президент України Леонід Кравчук, який був призначений главою української делегації в Тристоронній контактній групі замість Леоніда Кучми, розповів сайту “Сьогодн” про свої заплановані перші кроки на посаді глави ТКГ.

“У понеділок близько 15.00 буде прес-конференція. З членами делегації я поки не зустрічався, я тільки знаю їх” , – розповів нам Леонід Кравчук.

“Попередньо можу сказати, що ми повинні діяти колективно. Діяти будемо колективно, принципово і рішуче. Є пропозиція – ті документи, які ми підписуємо в Мінському форматі, ми будемо говорити відкрито – що робить Україна, чого вона не робить і чому, що робить і чого не робить Росія, що робить ОБСЄ. тому що як тільки починаєш з ними говорити, вони кажуть, що вони не мають повноважень. Якщо хтось не має повноважень, то не потрібно і підписуватися. Я стою на тому, що потрібно поважати всіх, але і поважати свій підпис. Будь-які міжнародні переговори, міжнародні рішення стають рішеннями, коли вони оприлюднені в повному складі, підписані і мають свою назву – комюніке, угода або постанова. Тобто не просто поговорили і розійшлися. Український народ має право знати точно, що відбулося, яке рішення прийнято, хто проти, хто за, хто заважає і чому заважає виконувати це рішення”

До цього Леонід Кравчук додав:

“Якщо я буду бачити, що нічого не змінюється, якщо хтось буде думати, що ми і далі будемо ковтати те, що вони пропонують або не пропонують, це стосується не тільки Росії, це стосується всіх, в тому числі і “нормандської четвірки”, потрібно діяти. Ми хочемо, щоб діяли всі. Війна на Донбасі – це війна, яка може перерости в загальну велику трагічну всеохоплюючу війну не тільки в Європі. Я не буду терпіти довго того, щоб було знущання над людьми. Я не хочу бути болванчиком. Якщо нічого не робити, то нічого там сидіти. Ще одне хочу сказати: у мене не буде будь-яких поділів на тих, що це ворог і з ним я не буду говорити. Я буду спілкуватися з усіма, але це не означає, що я буду підписувати з ним документи по його волі або тільки по своїй волі. Слова не будуть підписуватися, будуть підписуватися документи. Спілкуватися потрібно з усіма. Інша справа – як спілкуватися, про що і яке рішення приймати. Якщо хтось вважатиме, що нас обдурять, обдурить Путін, якщо ми так високо цінуємо свої розумові здібності, то навіщо взагалі піднімати це питання? Потрібно діяти, а не говорити. Я звертаюся до всіх, з ким спілкуюся – уважно аналізуйте, не лякайтеся, що не соромтеся дипломатичних кроків. Гра в одні ворота не пройде “

Ігор Сєров, Ігор Рець

Сьогодні

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: