personal website
Леонид Кравчук: "Янукович предлагал мне провести круглый стол прямо на Майдане"
Громадське запитало в першого президента України Леоніда Кравчука, як саме відбувається передача влади, що він може порадити майбутньому президенту Володимиру Зеленському і як досвідчений політик ставиться до того, що головну посаду в країни обійматиме комедійний актор.

Ви знайомі із Володимиром Зеленським, що про нього думаєте?

Зеленський — порядна людина, чесна, відповідальна і освічена. Він має гарну юридичну освіту, він навчився комунікації з людьми. Якщо він ще буде слухати команду, людей, які розбираються в деталях конкретних питань, то швидко перейме механізми реалізації та впливу. Немає у світі такого президента, який би знав усе. Президент має навчитись чути і реагувати.

Що би ви йому побажали?

Терпіння. Особливо якщо представники старої влади, які ще захоплюються реваншем, спробують його скомпрометувати. Це гра з вогнем. Зеленський обраний народом. І я особисто вважаю, що будь-які негативні посили на адресу Зеленського є неповагою до українського народу і перешкоджанням виконувати конституційні повноваження.

Як людина, яка була президентом, що б порадили майбутньому керівнику держави?

Треба негайно створити Адміністрацію президента, внести в парламент кандидатури на ті посади, які, за Конституцією, закріплені за президентом — міністра оборони, керівника СБУ, генерального прокурора, голову Національного банку. І треба збирати часто Адміністрацію і слухати людей, реагувати. Мені кажуть багато чиновників нинішнього президента, що він з ними не зустрічався по два місяці. Так не можна. І треба навчитись поважати людей. Всіх, незалежно від національності і позиції.

Як вам взагалі той факт, що в Україні президентом став комедійний актор?

Я хочу побачити чесну, порядну людину. Нам за всі ці роки не вистачало саме таких людей. Тому що корупція, брехня — це форми неповаги до людей. А якщо людей не поважати, то вони не будуть вас підтримувати.

Як відбувається передача влади від президента до президента? Що головне мають зробити команди?

Є адміністрація президента Порошенка, і є команда вже нового президента. Вони збираються і домовляються про порядок передачі влади. Кучма пропонував їздити по Києву і демонструвати передачу влади. І ми передали владу в Маріїнському палаці. Може, це буде Маріїнський палац, або інший, де сядуть президент Порошенко і новий президент Володимир Олександрович, і будуть між собою вести діалог. Будуть обговорювати, чи президент, що відходить, допомагатиме, чи потрібно це новому президенту.

А це відбувається до інавгурації чи після?

Після інавгурації. Зараз люди хочуть від Зеленського і заяву, і те, і інше.

Він ще не президент, але вже й не кандидат. Президент Зеленський не вступив у конституційні повноваження. Тобто в цей період не потрібно дуже активно виступати. І те, що журналісти його підштовхують часто своїми запитаннями — це не потрібно. Президент говорить найголовніше, ясно й зрозуміло людям. І головне — виконує те, що він говорить.

Громадське

Last news:

Comments:

Interview: