personal website
Кравчук: Хобі Кучми – спортзал, моє – полювання й вареники, Ющенка – бджільництво й рушники, Януковича – зброя й автомобілі. А в Порошенка найважливіше хобі – влада

Українській владі краще сконцентруватися на “формулі Штайнмаєра”, ніж зациклюватися на розведенні військ на Донбасі. Таку думку в коментарі виданню “ГОРДОН” висловив перший президент України Леонід Кравчук.

Розведення військ не принесе миру на Донбас. Таку думку в коментарі виданню “ГОРДОН” висловив перший президент України Леонід Кравчук.

“Спроби розведення військ почалися у 2016 році. Але за три роки жодна з них не мала успіху. Якщо за цей час не вийшло домогтися того, що планували, – отже, ця формула не ефективна. Я не бачу в розведенні військ можливості досягти миру. Суть у чому? Щоб сторони не бачили одна одну і припинили стріляти. Однак це не передбачало припинення війни. А отже, усі чекали б, поки хтось порушить це перемир’я, і повернулися б на вихідні позиції. “ЛДНР” постійно перешкоджали початку розведення військ. Одна з умов якого – сім днів тиші. Але такого там ніколи не було”, – підкреслив Кравчук.

“Формулу Штайнмаєра” він уважає можливістю для того, щоб домогтися припинення бойових дій на сході України.

“Можливо, хтось хоче через розведення військ вдатися до заморожування конфлікту. Це коли війська стоять одне від одного на відстані 1–3 км. І миру немає, і гарячої фази війни – теж немає. З іншого боку, для нас життя навіть однієї людини вкрай важливе. І якщо є можливість не стріляти, це потрібно робити. Але, на жаль, цього не відбувається. Розведенням військ принести Донбасу мир не вдасться. Тому жодних надій на цю ініціативу в мене немає. Я не думаю, що це покращить ситуацію на Донбасі. Це якась гра: давайте розійдемося, а потім знову зійдемося. А от усе те, що відбувається навколо “формули Штайнмєра”, – це маленький крок до встановлення миру. Але це не означає, що вона розв’яже всі проблеми Донбасу. Не потрібно боятися, що нас обкрутять кругом пальця. Ми знаємо, що можуть. Але обманюють дурнів. А якщо в нас голова на плечах, працює розвідка, то ми знаємо, що нас намагаються обдурити, і просто так не піддамося. До того ж, чому ми не можемо обдурити когось?” – зазначив співрозмовник.

За його словами, зараз подальша реалізація “формули Штайнмаєра” залежить від президента РФ Володимира Путіна.

“Ми показали Росії, що погодилися на “формулу Штайнмаєра”. Зараз м’яч на половині поля Путіна. Давайте працювати з цією формулою! Це початок подальших дій. Без гарантування безпеки виборів на Донбасі не буде. Ну як можна погодитися на вибори, якщо там стріляють, немає влади, законів, партій, ЗМІ? Про які вибори ми говоримо? Вони нас що, за дурнів уважають? Тому нам потрібно сказати: якщо ви дійсно хочете миру, ми згодні на особливий статус. Але без проведення виборів говорити про нього не можна. А отже, ми знову повертаємося до питання гарантування безпеки. Це найголовніше. І ні кроку назад. Ну хто там буде забезпечувати дотримання українського законодавства? Бойовики, чи що? Тому краще сконцентруватися на “формулі Штайнмаєра”, ніж зациклюватися на розведенні військ, яке не дасть нам можливості розв’язати глобальні завдання”, – резюмував Кравчук.

ГОРДОН

Last news:

Comments:

Interview: