персональний сайт
"Діяти колективно, принципово, рішуче": Кравчук про перші кроки на посаді глави ТКГ

Росія заблокувала обмін полоненими і зустріч в “нормандському форматі”, поки не буде задоволена її вимога

На черговому засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську, яке пройшло 18-19 серпня в форматі відеоконференції, представник Росії Борис Гризлов і проросійські маріонетки висунули українській стороні нову вимогу щодо Донбасу. Москва заблокувала обмін полоненими, розмінування, відведення сил і засобів, і навіть підготовку до зустрічі лідерів “Нормандської четвірки” в Берліні, поки Верховна Рада не змінить постанову “Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році”.

Про це в коментарі сайту “Сьогодні” сказав голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

За його словами, йдеться про пункт 4 постанови, в якому записано, що не призначати і не проводити місцеві вибори в тимчасово окупованих Росією Криму та окремих районах Донецької і Луганської областей.

“Вони попросили, щоб ця постанова, яку було прийнято, відповідала Мінським домовленостям. Ось тому я і звернувся до Верховної Ради і сказав, що ні я, ні ТКГ не може вирішити це питання. Ця постанова Верховної Ради, тільки вони можуть це зробити. Яка буде реакція? Буду спілкуватися і з Офісом президента, і з Верховною Радою. Якщо ми хочемо йти вперед, треба шукати дорогу вперед. Якщо не хочемо, треба сказати: ми не хочемо, хай буде так, як є. Тоді все закінчиться, нема про що говорити, жодних переговорів не буде, просто стоятимемо і битимемося на кордоні”, – сказав Леонід Кравчук.

Леонід Кравчук підкреслив, що з цим представники Росії і ОРДЛО пов’язали рішення всіх інших питань: обміну полоненими, екологічні питання …

“Вони сказали: якщо ми це питання не вирішимо, всю решту вони навіть не розглядатимуть. Все відразу зупиняється. Це було сказано офіційно. Кожен виступав з будь-якого питання і сказав, що ми можемо прийняти (на ТКГ відповідні документи з різних питань. – Авт.), але буде записано, що цей документ набуде чинності після того, як ВР змінить постанову. По-перше, для нас важливим є досягнення миру. По-друге, щоб не зупинився сам процес мінських переговорів, тому що хотіли зустрітися глави держав і готується така зустріч в Берліні. Наскільки мені вже відомо, 28 серпня буде зустріч політичних радників в Парижі. Це також зупиняється. Вони кажуть: раз ви не можете, значить, нема про що говорити”, – пояснив голова української делегації в ТКГ.

Але, якщо Верховна Рада піде на корекцію постанови про проведення місцевих виборів, це буде не просто “зрада”. Росія і підконтрольні їй бойовики проведуть на окупованих територіях чергові фейкові вибори. Ні світ, ні Україна їх не визнають. Але для Росії це буде додатковим козирем у переговорах із Заходом: мовляв, Україна ж сама на це пішла, “Мінськ” виконується, знімайте санкції.

На запитання сайту “Сьогодні” про те, коли потрібно проводити місцеві вибори на тимчасово окупованій Донбасі, Леонід Кравчук відповів: “В ідеалі, як я бачу, як це бачать народні депутати, спочатку потрібно встановити мир, вивести війська, зброю, взяти під контроль кордон”.

“Тобто, створити там українську владу, якої немає. Але це ж ми хочемо. Для цього потрібно, щоб та сторона теж хотіла. Вони категорично навіть говорити на цю тему не хочуть. Якби тоді Порошенко (п’ятий президент України. – Авт. ) і його команда не прийняли такого документа, можливо, можна було б шукати інші шляхи. Є Мінські домовленості. Потрібно сказати, що вони були підписані в складний час і непрофесіоналами, або такими, які думали, що когось можна обдурити. Там записали, що вибори повинні відбутися не чекаючи, коли щось змінитися… Спочатку вибори, а потім кордон і все інше. Так написано в документах, які прийняті в Мінську ТКГ. Їх же ніхто не міняв. Більш того, цей документ схвалений ООН. Тому я звернувся до ВР”, – сказав він.

Зазначимо, що російській стороні не подобається четвертий пункт постанови про призначення місцевих виборів в Україні, в якому йдеться, що вибори на окупованих територіях повинні відбутися тільки після припинення вогню, виведення військ РФ та інших бандформувань, передачі Україні контролю над кордоном і відновлення в регіоні конституційного ладу і правопорядку відповідно до нинішніх законів України.

Представник Росії в ТКГ Борис Гризлов вважає, що “постанова містить низку положень, які напряму суперечать Мінським угодам, грубо порушує резолюцію Ради Безпеки ООН, перешкоджає виконанню доручень лідерів “нормандського формату”.

Крістіна Зеленюк, Сергій Мартинець

Сьогодні

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: