персональний сайт
Кравчук: Я не боюся автономії, якщо вона побудована на високих принципах

Ми не повинні боятися самостійності регіонів у країні. Що ж до застережень про те, що так ми втратимо територіальну цілісність, то хіба ми вже її не втратили?

Таку думку висловив перший Президент незалежної України Леонід Кравчук в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK.

Ведуча зауважила, що деякі експерти часто говорять, що якби в 90-х роках Президент України Леонід Кравчук не дав Криму статусу Автономної республіки, то, можливо, у 2014-му не відбулася б анексія півострову.

«Я не боюся автономії, якщо вона побудована на високих принципах. Якщо в Конституції України вказати, що будь-яка регіональна одиниця може поставити питання про вихід із України, але для цього має голосувати вся країна, то в цьому немає жодних загроз», – впевнений Кравчук.

Так, наприклад, якщо Донбас хоче незалежного статусу, пояснює політик, то підтримати, чи не підтримати це рішення мають всі області України.

«За Україною у випадку автономій залишається відповідальність за ЗСУ, оборону, безпеку і міжнародні відносини, і ми не повинні цього боятися. Що ж до застережень про те, що так ми втратимо територіальну цілісність, то хіба ми вже її не втратили?

Ми територіально втратили Крим, не маємо впливу на Донбасі, і сьогодні в цих регіонах не залишилося нічого українського. Тому не можна сидіти і спостерігати за цим, потрібно пропонувати щось нове. І, безумовно, мої пропозиції не є істиною в останній інстанції», – підкреслив Леонід Кравчук.

ZIK

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: