персональний сайт
«Леонід Кравчук: 80 років з Україною»

Виставка до 80-річчя від дня народження першого Президента України Л.М.Кравчука

Організатори: Міністерство культури України, НКММК «Мистецький Арсенал».

Місце проведення: НКММК «Мистецький Арсенал».

Виставка відкрита для відвідування: з 11 до 17 січня 2014 року

10 січня у Мистецькому Арсеналі відбулося офіційне відкриття фотовиставки, присвяченої життєвому та професійному шляхові Першого Президента України Леоніда Макаровича Кравчука, приуроченої до його 80-річного ювілею: «Леонід Кравчук: 80 років з Україною».

Фотовиставка «Леонід Кравчук: 80 років з Україною» стала унікальною подією, оскільки презентує збірку фотографій, які відображають основні етапи життєвого шляху першого Президента України, а також пов’язану зі всіма суперечливими і складними подіями новітньої історії України. Півтори сотні світлин, які увійшли до експозиції, мають документальну і художню цінність, оскільки були зроблені відомими фотографами, свідками епохи – Олександром Клименком, Василем Пилип’юком та іншими.

На відкритті були присутні численні поважні гості – українські та зарубіжні державні діячі, дипломати, представники релігійних організацій, бізнесмени та митці. Вітання ювіляру передали діючий Президент України Віктор Янукович, голова Верховної Ради України Володимир Рибак, прем’єр-міністр Микола Азаров, від імені яких виступили – радник Президента України, керівник Головного управління з питань гуманітарного розвитку Адміністрації Президента України Юрій Богуцький, керівник апарату Верховної Ради Валентин Зайчук та віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

Леонід Кравчук, перший Президент України: «Україна для мене все разом: і минуле, і теперішнє, і майбутнє, і життя, і смерть. Без України буття порожнє, почуття пусті, розум згаслий».
«Леонід Кравчук: 80 років з Україною»

Наталія Заболотна, генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал»: Ця фотовиставка є документальною ретроспективою цілої епохи, своєрідним пазлом, з якого послідовно складається новітня історія України у напрочуд живому та доступному форматі.

Цікаво, що більше 20 століть тому, саме 10 січня, в день народження Леоніда Макаровича, Юлій Цезар – відомий римський полководець і державний діяч, перейшов річку Рубікон, чим назавжди змінив свою країну. Тоді він прийняв важке рішення, з якого почалося становлення однієї з наймогутніших імперій всіх часів і народів – Римської імперії. Можливо невипадково те, що Леоніду Кравчуку 23 роки тому також судилося перейти своєрідний Рубікон – прийняти вольове і безапеляційне рішення, завдяки якому Україна здобула незалежність.
«Леонід Кравчук: 80 років з Україною»

Олександр Клименко, фоторепортер газети «Голос України», заслужений журналіст України: «Історія – річ певною мірою суб’єктивна, але фотографія, на мій погляд, є найбільш об’єктивним її інструментом. Зберегти правду для наступних поколінь – так я намагаюсь працювати. На фотовиставці «Леонід Кравчук: 80 років з Україною» представлені переважно знімки 80-90 х років ХХ століття, часу, коли Україна здобувала незалежність. Тоді Київ і вся Україна вирували від страйків, мітингів, маніфестацій. А на площі Жовтневої Революції (нині Майдан Незалежності) голодували студенти. Прикметно, що і сьогодні Майдан Незалежності такий самий – там знову революція, тільки більша… Переконаний, що на цю виставку потрібно прийти бодай для того, щоб відчути подих тієї епохи, побачити обличчя людей, які жили два десятиліття тому, але так схожі на своїх сучасників».

Графік роботи фотовиставки: Щодня з 11:00 до 18:00
Вхід: вільний.

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: