персональний сайт
Мінськ-2: чи можливі компроміси щодо Донбасу
На сьогодні я не бачу шансів для проведення виборів на непідконтрольній Україні території східних регіонів

Проводити вибори у Донбасі можна тільки в тому разі, якщо там буде повністю відновлено українську владу. Поки на цій території зберігається чужа, підконтрольна Кремлю влада, ні про які вибори не може бути мови. Оскільки наслідки таких виборів непередбачувані. Може статися легалізація антиукраїнської влади.

Іншими словами, на сьогодні я не бачу жодних шансів для проведення виборів на непідконтрольній Україні території східних регіонів. Якщо говорити про способи вирішення ситуації, що склалася, то можливо, варто було сісти за стіл переговорів (і українській, і російській стороні) для обговорення прийнятних для обох сторін компромісів, виключивши при цьому можливість будь-яких поступок з питань територіальної цілісності й суверенітету України. Ці питання не можуть обговорюватися в принципі. Що стосується механізмів реалізації влади на цій території, її взаємодії з центром – тут можна було б шукати компроміси.

Але поки відповідні компроміси не знайдені, проводити вибори не можна, ні за окремим законом, ні за якими-небудь змінами в уже існуючому законодавстві. Це шлях в нікуди.

Другі Мінські угоди – політична помилка для України

У цілому ж, вважаю, що другі Мінські угоди – політична помилка для України. Ми погодилися на проведення виборів до того, як буде встановлено контроль над кордоном, а також виведені війська найманців. Тепер і європейські лідери наполягають на тому, що Україна повинна провести вибори в Донбасі. Створюється враження, ніби на цих переговорах на представників України найшла якась сила, і вони не розуміли, що підписували.

Новое Время

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: