персональний сайт
Настав новий етап розбудови України

Стара влада дуже складно залишає політичну авансцену, український народ відмовив їй в підтримці.

Якщо після президентських виборів представники влади та вірні їй апологети переконували людей, що перемога В. О. Зеленського – це якесь непорозуміння, нездатність виборців оцінити хто є хто, і що це явище тимчасове, що вони – порошенківці – скоро повернуться на свої владні місця, то переконлива перемога партії «Слуга народу» на парламентських виборах 21 липня ц. р. розставила всі крапки над «і».

Народ після зради політиків на двох майданах, галопуючої бідності та корупції, нездатності влади встановити мир на Донбасі, після популізму та брехні визначився остаточно і розпочав ламати стару систему управління державою, викидати з управління чиновників, що скомпрометували себе.

А це означає, що всі політичні сили, інститути громадянського суспільства, депутати різних рівнів, уряд, Президент України, всі, всі структури повинні усвідомити, що в Україні розпочався новий історичний етап, етап людяних відносин, етап, де народ буде справді джерелом влади і визначати політичний та економічний курс України.

Мої спостереження дають підстави зробити попередній висновок, що Президент України В. О. Зеленський, його партія «Слуга народу» розуміють це. У людей виникає запитання: чи готова нова влада не лише не звернути з демократичного шляху, а і додати до демократії нові ресурси. Адже такої ситуації, коли влада перейшла до однієї політсили в Україні ще не було за роки незалежності. Як утриматись від автократії, як налагодити ефективну співпрацю з іншими політсилами, які прийшли в парламент заради сучасного та майбутнього України. У «слуг народу» є вся повнота влади і її потрібно використати без посилань на складнощі, суб’єктивні та об’єктивні фактори, бо вони завжди були і будуть.

Слід, не гаючи часу, створити цивілізоване, а не корумповане управління державою, для чого здійснити аналіз того, що маємо і на основі цього законодавчо і конституційно розбудовувати нову систему влади, нову систему кадрового забезпечення, реально започаткувати зміни, яких вимагає народ.

Окремо слід зупинитись на кадровому забезпеченні нових завдань. Загальновідомо, що все вирішують професійно підготовлені та відповідальні люди. Однак до цього часу в Україні відсутня система підготовки та використання кадрів. П. О.Порошенко створив, наприклад, бізнесову систему, куди добирались його бізнеспартнери, «близькі» люди. Була вибудована корумпована вертикаль управління державою. Її, звичайно, потрібно демонтувати, але не за рахунок невігласів, а за рахунок досвідчених професіоналів, які служили і, переконаний, будуть служити Україні. Категорично слід відмовитись від тих, хто діє за принципом, сформульованим старим радянським капітаном старого корабля «курс прежний – ход задний».

Неправильно залучати до управління іноземців, принаймні їх не слід наділяти державними повноваженнями. Вони можуть використовуватись лише в якості радників. Це принципове питання, воно торкається честі та гідності української еліти.

Загалом, нова влада врешті-решт має показати приклад «дружби із совістю» і затвердити такий підхід як принцип кадрової роботи. Ви прийшли змінювати країну, то починайте із себе, бо це найбільш переконливо.

Підготовчу роботу до початку роботи нової Верховної Ради України 9-го скликання потрібно розпочинати негайно, щоб напрацьований пакет проектів законів про відповідальність народних депутатів, членів уряду, суддів, антикорупційних органів, прокурорів, всієї правоохоронної системи, Президента України були готові до прийняття парламентом. До всього, що було і діяло раніше потрібно поставитись критично і рішуче усунути з дороги старі корумповані методи управління, прибрати корупціонерів, тих, хто заробляв на політиці та навіть на війні.

Гадаю, що лише після цієї організаційної роботи можна ставити і вирішувати всі назрілі питання внутрішньої та зовнішньої політики України. Без цього Україна і далі буде перебувати в зоні політичної тріскотні, говоріння, безпредметності і штучного змагання у кого «найкращий» план встановлення миру на Донбасі, реформ і тому подібне.

Ще і ще раз наголошую, що для змін потрібно створити організаційну і кадрову основу, тобто умови для змін.

Народ вимагає, щоб система відповідальності чиновників всіх ланок управління, контроль за їх діяльністю стали визначальними в діяльності нової влади, щоб кожний посадовець позбавлявся крісла (незалежно від того, обраний він чи призначений) за невиконання своїх прямих функціональних обов’язків, а корупціонери, злодії, зрадники каралися без тяганини. Контроль за діяльністю влади не може бути в структурі самої влади. Він повинена бути обов’язково незалежним і під системним впливом суспільства. Це вже навіть не смішно, коли влада «контролює сама себе».

Необхідно прийняти Закон про парламентську опозицію, в якому чітко визначити її права та обов’язки, відповідальність перед народом. Захищена опозиція – це знак парламентської демократії і її слід дотримуватися. Однак не можна миритися з тим, коли в програмах діяльності опозиції переважають антиукраїнські тенденції, незалежно від того, де їх коріння – в проросійськості чи в націоналекстремізмі. На виборах, що відбулися, український народ в своїй переважній більшості ще раз засвідчив, що він проти таких політичних сил, які сповідують неприйнятні для України позиції, і фактично заважають будувати цивілізовану, незалежну українську державу. Він дав їм справедливу оцінку і довів, що ґрунт висипається з-під їх ніг. А Президенту України В. О. Зеленському в цій ситуації слід твердо йти по центру, не кидатись ані вліво, ані вправо, як це робить П. О. Порошенко. Наслідки відомі.

Якщо хоч трішечки зануритись в історію України, то побачимо, що проросійськість та нацекстремізм завжди займали чільне місце в політиці влади. Вони були вагомими складовими політики М. Грушевського та П. Скоропадського. В наш час їх використовували і використовують президенти України, окремі політичні сили.

Зараз, на мою думку, відкрилось вікно, щоб формувати єдину політику України з урахуванням інтересів громадян всіх регіонів, без лівого та правого екстремізму. Потрібно довести людям: коли вони голосують за носіїв цих двох політичних течій, то діють проти себе, створюють умови для конфронтації, боротьби, фактично виступають проти єдності українського суспільства.

Люди мають отямитися від брехливої пропаганди і зрозуміти, що ці сили будуть жити і діяти в Україні безкарно за їх підтримки та бездіяльності влади, яка нерідко закриває очі на їх антиукраїнську діяльність.

Зміни, яких хоче український народ, будуть наражатися на створювані цими силами проблеми. Вони також здобрюють ґрунт для втручання в українські справи іноземних держав. Адже анексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали можливими і завдяки діяльності проросійських сил в цих регіонах. І зараз їх активно використовує Кремль для загострення внутрішньої ситуації в Україні, для знекровлення наших сил.

Новій владі кожний день, кожну годину потрібно йти вперед, керуючись інтересами людей, не піддаватись впливу часто-густо свідомо створюваного нашими «лютими» друзями натовпу, який вимагає, вимагає і вимагає нездійсненного в нинішніх умовах. Відомий Фрідріх Ніцше писав: «Коли сотня людей стоїть один біля одного, кожен втрачає своє судження і одержує якесь інше». Таке явище спостерігаємо і в залі парламенту. Головне, професійний аналіз ситуації, розстановка творчих сил, ціль і воля лідера.

Хочу ще раз повторити: народ своє слово сказав, мінімізувавши присутність цих сил в парламенті, не виявивши їм широкої підтримки і довіри.

Своїми свідомими діями народ заявив про своє бажання, свою готовність до позитивних перетворень.

Тепер слово за владою і перш за все за політсилою «Слуга народу». Настав час великих змін, серйозних зламів й історичне завдання влади полягає в тому, щоб їх забезпечити.

Всі ми розуміємо, що політичне та економічне становище України не просто кризове, а драматичне. Змінити його можна лише розумними та ефективними діями влади, спираючись на силу власного народу, керуючись його стратегічними інтересами.

Народ не буде довго терпіти бездіяльність, вичікування або нездатність чи небажання влади виконувати свої обіцянки, свої зобов’язання.

Корупціонери і ті, хто спричиняв таку надкритичну ситуацію в суспільстві мають бути притягнуті до відповідальності. Мають ефективно запрацювати антикорупційні органи, правоохоронна система.

Слід критично оцінити діяльність Мінського формату і створити реальні передумови для встановлення миру на Донбасі, поклавши в основу цього процесу Будапештський меморандум (про це я вже детально писав на своїй сторінці).

Потрібно глибоко проаналізувати всю економічну, банківську, кредитну, податкову, інвестиційну політику і створити умови для дії стимулів і недопущення неефективного управління. Тут надзвичайно важливо домовитись з олігархами. Вони мають бути поставлені, як і всі інші суб’єкти господарювання, в рамки Закону. Не потрібно слухати тих, хто робить олігархів недругами. Вони при розумній політиці будуть служити Україні.

Гуманітарна політика повинна бути в центрі уваги держави, будуватись на духовних інтересах всіх регіонів України, які, як відомо, різняться між собою, але мають могутню спільну основу – демократичне та заможне життя всіх людей.

Попереду велика робота всіх і кожного свідомого громадянина України. Не має бути байдужих, не має бути тих, хто навчився лише волати і не хоче перти плуга. За Україну ми відповідальні всі і нехай нам щастить! Хай Бог допомагає!

З повагою
​​​​​​​​Леонід Кравчук

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: