персональний сайт
Перший президент України Кравчук презентував у Києві свою нову книгу "На перехрестях української історії"

У Києві в будівлі Національної академії керівних кадрів культури й мистецтв 17 вересня відбулася презентація нової книги першого президента України Леоніда Кравчука “На перехрестях української історії”, у якій він описав політичну історію країни в контексті особистого життя та загальносвітової історії.

У Національній академії керівних кадрів культури й мистецтв у Києві відбулася презентація нової книги першого президента України Леоніда Кравчука “На перехрестях української історії”, повідомляє кореспондент видання “ГОРДОН”.

Книга незвичайна за наповненням, і своєю структурою радше схожа на мозаїку. До неї входять роздуми автора, документи, газетні матеріали, фотографії, плакати, свідчення очевидців, розшифрування телефонних розмов, довідки, коментарі експертів, які демонструють розвиток української політики в контексті європейської та загальносвітової історії.

Як зазначив Кравчук, його книга буде особливо цікавою молодим людям, які не знають, яким було життя у СРСР. Тому згадку історичних подій супроводжує безліч документів і опис предметів, які були атрибутами життя – починаючи від зірочок жовтенят та студентських заліковок до повсякденного одягу й таких побутових речей, як авоська.

Книга "На перекрестках истории". Фото: Елена Посканная / Gordonua.com
Книга “На перехрестях української історії”. Фото: Олена Посканна / Gordonua.com

“Цю книгу треба читати разом із попередньою, “Перший про владу”. У цих книгах приділено комплексну увагу політиці і владі України, описано ребуси цієї влади, які впливали на життя людей. На жаль, влада не змогла зробити так, щоб українці почувалися щасливими й задоволеними”, – сказав експрезидент.

На його думку, за роки незалежності політична культура не зазнала суттєвих змін і залишається на досить низькому рівні.

“Влада в Україні не завершена, а опозиція випадкова. Сформованої опозиції як такої в нас немає. Опозиція – це коли є одна мета нації і є різні шляхи досягнення цієї мети у політичних сил. У пострадянських країнах опозиція – це вороже ставлення до влади, неприйняття влади або образа на неї. І зараз опозиція формує свою повістку дня не через призму інтересів українського народу, а через несприйняття влади, через образу. Гра слів, натяків, яку вони собі дозволяють, зрештою, означає, що вони ображають людей, які проголосували за цю владу. Треба відмовлятися від потреби ображати опонентів. У нас немає ворогів. Найстрашніший ворог – усередині кожного з нас”, – зазначив Кравчук.

Він підкреслив, що позитивні зміни у країні можуть відбутися незабаром.

“Я вірю, що Україна зміниться на краще протягом найближчих семи років, тому що так захотів народ, молодь, яка привела до влади людей, що відчувають відповідальність. Так, вони квапляться. Але вони поспішають заради людей”, – розповів автор книги.

Фото: Елена Посканная / Gordonua.com
Перший президент України Леонід Кравчук на презентації книги у Національній академії керівних кадрів культури й мистецтв у Києві. Фото: Олена Посканна / Gordonua.com

“Боротьба за посилення незалежності України не зупиняється навіть на один день. Виникають нові проблеми, змінюється вплив зовнішніх факторів. Минуле ще міцно тримає нас у своїх обіймах, заважаючи діяти сучасними, цивілізованими методами. Це надзвичайно складний час, коли поєднується радянсько-партійне минуле й сучасне, яке пробиває собі дорогу. А тому в Україні переважають старі підходи і принципи управління державою. Управлінці та політики розглядають суспільство не як джерело влади, а як підпорядковану собі територію… Корупція і бідність народу деформували його свідомість, похитнули віру у краще життя, у можливість здійснити справжній прорив у світ свободи, демократії”, – написав Кравчук у післямові до книги.

У січні 2019 року Кравчук презентував книгу “Перший про владу”, у якій простежив еволюцію державного управління від радянських часів до наших днів. Значну частину видання присвячено відомим політикам, серед яких колишній секретар РНБО Олександр Турчинов, експрем’єр-міністри Арсеній Яценюк і Володимир Гройсман.

Gordon.ua

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: