персональний сайт
Погляди на польсько-українські відносини

Українці і поляки мають спільне важке минуле, інтерес до якого зростає, оцінки змінюються і це викликає загострення, яке вимагає глибокого, спокійного аналізу і відповідальних з обох сторін висновків, бо це потрібно для майбутнього двох народів.

Останні події засвідчують, що є два крайні погляди на історію україно-польських відносин ХХ століття. Українська позиція спрямована на вшанування пам’яті загиблих бійців УПА та легалізації місць поховань, які знаходяться на території Польщі. Україна не намагається зменшити втрати польського народу у Волинській трагедії, про що свідчать сучасні політико-дипломатичні документи української влади.

Поляки дуже чутливо сприймають наші дії щодо культурних заходів про увічнення пам’яті УПА. Нещодавно за участю двох сторін на місці поховань у Грушовичах пройшли розкопки аби дати відповідний статус цій території. Наша мета належним чином вшанувати загиблих поляків та українців у польсько-українських конфліктах.

Ми відкриті до діалогу, приймаємо поради, побажання, рекомендації від поляків, однак, залишаємо право за собою остаточно вирішувати і розробляти внутрішню та зовнішню політику в інтересах українського народу. Наше співробітництво повинно базуватися на рівності та повазі у людських та законодавчих аспектах.

Для примирення ми маємо знайти порозуміння, прийнятне для українців і поляків бачення історії двох народів. Потрібно освітньо, науково дослідити гострі питання операції «Вісли», Волинської трагедії та розбіжностей сприйняття дій ОУН та УПА. Все це має бути комплексно розглянуто із залученням експертів, освітян, науковців, медіа, релігійних спільнот та суспільства аби використати історію для будівництва нових взаємовідносин.

Примирення про яке ми говоримо, вочевидь, займе значний час, однак, розпочати потрібно саме зараз у співпраці урядів, продовженні та створенні нових програм, рішень спрямованих на розвиток економіки, культурного обміну, вирішенні екологічних та глобальних для людства проблем.

Леонід Кравчук

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: