персональний сайт
Прес-конференція Першого Президента України Леоніда Кравчука
23 серпня, 12.00 – Двадцять шість років по тому… Де Україна сьогодні?

Організатор: Офіс Першого Президента.

Учасники: Леонід Кравчук – Перший Президент України; Оксана Сибірцева – радник Першого Президента України; Олена Качуровська – помічник Першого Президента України.

Підсумкові матеріали:

Захід останнім часом почав глибше розуміти Україну, вважає Кравчук 

Події останніх років в Україні, зокрема Революція гідності та протидія російській агресії, змусили Захід глибше зрозуміти нашу державу.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив перший Президент України Леонід Кравчук, повідомляє кореспондент агентства.

“У народі кажуть: не було б щастя, але нещастя допомогло. Я думаю, якби не було такого конфлікту і таких карколомних ситуацій, які є в Україні, мабуть, Захід ще довго не розумів би нас так, як розуміє зараз”, – сказав Кравчук.

Він зауважив, що Росія глибоко помилилася у своїх сподіваннях на те, що після президентських виборів у США та Франції ці країни почнуть негативно ставитися до України. За словами Кравчука, політичну ситуацію навколо України не можна назвати повністю сприятливою для розбудови Української держави.

“Але на нашому боці Європа в цілому і Сполучені Штати Америки. Можна сказати – демократичний світ на нашому боці”, – переконаний перший Президент.

Він зазначив, що дуже уважно слухав розмову Президента України Петра Порошенка і Президента США Дональда Трампа, і, за словами Кравчука, червоною ниткою там проходила думка, що Америка починає глибше і ширше розуміти Україну.

“Вони нас уявляли собі як Fata Morgana, щось таке, а зараз вони бачать, що таке Україна і яка роль України саме в цьому регіоні, і яка роль України, щоб стати заслоном для російської агресії не тільки щодо України, а й, можливо, щодо інших держав”, – наголосив Кравчук.

На його переконання, те, що Україна за 26 років вистояла і її почали глибше розуміти, дає країні змогу впевненіше рухатися вперед.

Кравчук вважає за необхідне розширити формат переговорів щодо Донбасу

Перший Президент України Леонід Кравчук вважає за необхідне розширити формат переговорів щодо Донбасу.

Про це він сказав під час прес-конференції в Укрінформі на тему: “Двадцять шість років по тому… Де Україна сьогодні?”, відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

“Думаю, що Мінський процес можна залишити, але його докорінно змінити – розширити, змінити повноваження і склад учасників змінити. Там не повинні бути ні “ДНР”, ні “ЛНР”. Саме тому, що вони (представники терористів – ред.) там, Росія каже, що в Україні громадянська війна… Ми повинні забрати у Росії Мінську правову площадку, майданчик, щоб вони не використовували Мінський процес проти України… Можна перенести, не обов’язково в Мінську, немає значення де. Якщо буде формат “Великої сімки” або “Великої двадцятки”, або формат Будапештського меморандуму, думаю, тоді ситуація зміниться”, – сказав Кравчук.

Він вважає, що Мінські домовленості зіграли важливу роль, оскільки зупинили російські наміри розширити агресію в Україні, а зараз вони лише вирішують питання щодо обміну полоненими.

“Головна роль України – відновити територіальну цілісність, відновити кордони і встановити українську владу на всій території України, включаючи Донбас, а з часом і Крим. Вони (учасники переговорів у Мінську – ред.) фактично вирішують одне питання, і навколо нього ведуть великі розмови – обмін полоненими… Нам треба закінчити війну, бо закінчиться війна і не буде полонених”, – сказав перший Президент України.

Відео з прес-конференції:

УКРІНФОРМ

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: