персональний сайт
"Діяти колективно, принципово, рішуче": Кравчук про перші кроки на посаді глави ТКГ

В ОБСЄ наголосили, що у міжнародній практиці такі зустрічі не записують на відео або аудіо.

Голова делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук повідомив, що росіяни намагалися вести несанкціонований запис відео вчорашнього засідання ТКГ, яке проходило в режимі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ.

Про це перший президент України Леонід Кравчук розповів ТСН.ua.

“Ну, було так. Вони мабуть пишуть завжди, тому що це нікому не можна проконтролювати, бо сучасні технічні засоби це дозволяють. Вони поставили питання так: якщо не буде дозволено офіційно, щоб ТКГ проголосувала про те, що можна буде офіційно вести записи – аудіо і відео. Офіційно. Тому що, мовляв, кожна сторона, особливо звинувачували нас, Україну, що ми після таких перемовин, які проводяться у відеоформаціях, ми дозволяємо собі говорити, як вони кажуть, неправду”, – сказав голова української делегації в ТКГ.

Кравчук також зазначив, що Гайді Грау, модераторка, і офіційна представниця ОБСЄ, сказала, що у світовій дипломатичній практиці не існує такого правила, щоб записувати повністю на відео або аудіо такі речі.

“Україна підтримала модератора і врешті-решт після 3-годинної розмови без кінця і краю товкли воду в ступі, сам Гризлов, який був автором цієї пропозиції, зняв, офіційно сказав, раз так, я знімаю свою пропозицію. Але, мовляв, ми залишаємо за собою право записувати або фіксувати, як він сказав, ці розмови. Гайді Грау відреагувала негативно, і сказала, що вона спробує внести пропозицію офіційно, як тему, подати таким чином, щоб не порушувати міжнародної і дипломатичної практики, і якось уточнити або визначити, яким чином можна це зробити не на шкоду засіданням ТКГ у будь-якому форматі”, – додав він.

TCH.ua

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: