персональный сайт
Леонід Кравчук: проголосивши незалежність, Україна не мала механізму виходу з СРСР

Незалежність України не визнала жодна країна світу після того, як ми її проголосили. Тільки після проведення референдуму нас визнало 50 країн.

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив перший Президент незалежної України Леонід Кравчук.

Як повідомлялося, Кучма назвав три найбільші помилки часів незалежності України.

Другий президент України Леонід Кучма вважає найбільшими помилками часів незалежності України відмову від ядерної зброї, втрату історичного шансу після Помаранчевої революції та прихід до влади Віктор Януковича.

«Проголосивши незалежність 24 серпня, ми не мали механізму виходити з Радянського Союзу. Проголосивши Акт про незалежність – це зовсім не означало, що Україна стала незалежною, бо діяв референдум 17 березня 1991 року, який підтримала якась частина України і не дуже маленька. Тому нас не визнала жодна країна світу після того, як ми проголосили незалежність. І тільки після проведення нового референдуму 1991 року, бо можна подолати наслідки попереднього референдуму лише наслідками нового референдуму, нас за місяць визнало більше 50 країн світу», – коментує пан Кравчук.

Леонід Кравчук додає, що мав план на майбутнє, який був обговорений із людьми, яким довіряв ще до підписання Акту незалежної України.

«Такої завершеної і великої команди не було, яка готувалася давно й була готова до будь-яких випробувань. Але були люди, яким я довіряв, скажімо, той же Павличко, Іван Плющ, Іван Драч і багато інших людей, з якими я міг відверто говорити, обговорювати наші сьогоднішні і завтрашні справи, плани на майбутнє. Без такої команди не можливо було рухатися вперед. І тому, коли я їхав у Біловезьку пущу підписувати Акт про розпад – скажу так: припинення Радянського Союзу – то я вже тоді мав план на майбутнє. Цей план був попередньо обговорений у кулуарах і в кабінетах голови Верховної Ради з людьми, яким я довіряв», – розповідає перший Президент незалежної України Леонід Кравчук.

ZIK

Последние новости:

Комментарии:

Интервью: