персональный сайт
Перший президент України Леонід Кравчук презентував нову книгу

Нова книжка від першого президента України Леоніда Кравчука. На презентації – науковці, письменники, історики та чимало журналістів. Серед них – і наша Ірина Розова

Це не мемуари, не хрестоматія, не фотоальбом, не збірка документів чи свідчень. Але все вище перелічене – тут є. А ще матеріали, які створюють ментальний і візуальний образ епохи – газетні статті, артефакти, політичні заяви, виступи. Так Леонід Кравчук описав свою книжку “На перехрестях української історії”. Цей документальний твір описує політичний шлях, яким пройшла Україна від часів перебудови до президентва Петра Порошенка.

Леонід Кравчук, президент України (1991 – 1994 рр.)

“Книжки цієї б не було б, тому що це була велика робота пошуків, робота роздумів, робота енергії, духу, сили, все це було разом і завдяки тому що об’єднались енергія, розум, серце, душа, з’явились сторінки на папері. Час іде, історія змінюється, уточнюється нажаль змінюється і нажаль не завжди правильно уточнюється, а ми повинні прагнути донести до людей правду.

Книжку першого президента України називають підручником політичної історії. У ній про те, як історія в різні часи незалежної держави перехрещується з людськими долями. Тут і листи з архівів КДБ, спогади й оцінки Леоніда Кравчука і навіть його листування з президентом Джорджем Бушем.

“Сполучені Штати вітають появу демократичної незалежності України та чекають на тісні взаємовигідні умови. Щиро, Джордж Буш”

Фактологічний матеріал до книжки добирав і упорядкував історик Юрій Комаров. Він з приємністю згадує, як іноді йому доводилося навіть сперечатися з автором.

“Це ціла мозаїка, в якій є такі елементи як думка експерта, документальне свідчення, свідчення сучасника, свідчення очевидця, довідка. Крім того там багато, дуже багато і це принципово було того, що називається візуальний матеріал або візуальні джерела, які дозволяють відчути з середини нащу історію і те що відбувалось”, – говорить Юрій Комаров, історик.

Автор книжки поклав багато зусиль, аби надати читачеві достовірну інформацію. У виданні – багато світлин із сімейного архіва Леоніда Кравчука. Адресував свою книжку автор усім, хто цікавиться історією України.

Подробности

Последние новости:

Комментарии:

Интервью: