персональный сайт
Про фінансування партій

Це ще одна проблема, яку нам слід обговорити, щоб відповісти на запитання – чи потрібно фінансувати партії? Якщо потрібно, то чому і які партії?

Питання принципове, бо фінансування партій відбувається із державного бюджету, тобто за податки, які сплачують громадяни України.

Виходить, народ утримує на своїх плечах партії. Закономірне запитання, а за що і чому?

Приймаючи рішення про фінансування партій, парламент України скористався прикладом західних демократій. Дійсно там партії народ приводить до влади (обирає) і вони (партії) організовують управління країною. І якщо це управління успішне, то народ ще довіряє цій партії бути при владі. А якщо не успішне, то народ обирає іншу партію. Скажімо, у США дві партії уже десятиліттями почергово управляють країною. І цілком логічно народ утримує ці партії, відповідно їх фінансує, бо управління державою в цілому успішне.

Яка ж ситуація у нас? Партій безліч і жодна з них, навіть, прийшовши до влади (одна чи коаліція, парламентська більшість), не справилась із завданнями, які ставить народ. Скоріше навпаки, партії використовують владу для себе, за рахунок погіршення життя народу.

Візьмемо для прикладу партію Солідарність в купі з Народним фронтом. П’ять років партії були при владі і які наслідки? Війна на Донбасі продовжується, гинуть люди, руйнується життя. Україна стала найбільшою країною в Європі і найбільш корумпованою.

А керівники цих партій множать свої багатства і живуть на широку ногу і займають не останні місця в рейтингах, що визначають найбагатших людей світу.

Які висновки з цього прикладу слід зробити? За що народ повинен утримувати таку партію? Хіба за те, що вона його солідарно грабує? Чи за те, що не здатна навести лад в державі?

Гадаю, що рішення може бути лише таким –партія не має права фінансуватися за рахунок українського народу. Нехай фінансується за власні кошти награбовані у народу. І це буде справедливим рішенням. Цей принцип має бути застосований до всіх без винятку партій.

Нам потрібно підготувати Петицію до нової Верховної Ради, Президента України В. Зеленського, щоб вони справедливо і в інтересах українського народу вирішили це питання.

А вирішити правильно означає – віддати ці сотні мільйонів гривень бідним людям.

Сподіваюсь на вашу активну позицію. Щасти. Спостерігати цей безлад не можна, час діяти!

З повагою
Леонід Кравчук

Последние новости:

Комментарии:

Интервью: