персональный сайт
Шлях 100 днів

Ще під час президентських виборів П. Порошенко і його команда, використовуючи «свої» та «куплені» засоби масової інформації, формували у виборців негативне ставлення (особливо в другому турі) до В. О. Зеленського. Але виборець не послухав і обрав Президентом України, з величезною перевагою над діючим президентом, В. Зеленського.

Стара влада, нехтуючи волю народу, не захотіла змиритися, почала вживати кроки, щоб загострити політичну ситуацію в Україні, що звичайно, негативно вплинуло на здійснення В. Зеленським своїх конституційних повноважень.

А тому президентові В. Зеленському 100 днів довелося витрачати зусилля не на конструктивну діяльність по виконанню своєї програми, а вести боротьбу із старою владою.

Зразу ж задам запитання, а чи були інші можливості? Ні, не було, бо старий парламент блокував всі пропозиції президента і перш за все кадрові. В Україні діє сформований П. Порошенком та його політсилою, при активній підтримці Народного фронту, уряд (Кабінет Міністрів), який також працює не за планом В. Зеленського.

Верховна Рада не дала згоди на призначення запропонованих президентом Зеленським міністра оборони, голови Служби безпеки, генерального прокурора і т. п., народні депутати не проголосували за низку проектів законів, які вкрай потрібні президентові для ефективного виконання передбачених Конституцією України повноважень.

До цього слід додати, що посадовці старої влади докладають зусиль, щоб сіяти у людей нігілізм та сумніви щодо здатності президента Зеленського та його команди змінити ситуацію на краще. А окремі засоби масової інформації допомагають їм.

Я всі 20 років аналізую політичну та економічну ситуацію в Україні і можу стверджувати, що такого перебігу обставин у нас ще не було. Всі 100 днів президент Зеленський діє в штучно створених умовах протидії. Слід мати на увазі, що за Конституцією України у нас парламентсько-президентська держава. І хіба може президент успішно виконувати свої повноваження без парламенту?

Випливає ще одна обставина. До цього часу кожна влада діяла за принципом наступності. Скажімо, президент В. Ющенко залишив фактично без змін систему влади, яка існувала при Л. Кучмі. В. Янукович також, крім перегляду повноважень Президента, нічого не змінював. Все залишалося без нових, докорінних перетворень в управлінні державою і при П. Порошенкові. Кожна нова влада використовувала старі методи, старі форми, старі підходи, а тому в суспільстві і політикумі не виникало серйозних протиріч між новою та старою владою. Суперечності носили скоріше поверховий, зовнішній характер.

А В. Зеленський заявив про кардинальні зміни, про нові підходи, про будівництво нового життя в Україні, про люстрацію кадрів старої влади, про рішучу (не на словах) боротьбу з носіями корупції, відповідальність кожного чиновника за наслідки своєї роботи. Відбуваються пошуки шляхів до припинення війни на Донбасі, ефективної допомоги Україні наших західних партнерів в боротьбі з російським агресором.
Я з надією спостерігаю за тим, як впроваджується новий стиль управління, без «вождизму», самовихвалення, проголошення «шалених успіхів» і т. п.

Висновок: справжніх 100 днів у В. Зеленського не було. І це реальність. Так склалася ситуація, завдяки антинародної позиції старої влади.

Хоч проглядаються і окремі проблеми, виникають занепокоєння деякими діями президента В. Зеленського і його команди.

Президент, його політична сила одержали, як ніколи, народну підтримку, великі сподівання на глибокі зміни в суспільстві, на покарання винних, на честь, гідність, справедливість влади і особисто В. О. Зеленського. Народну довіру зрадити не можна.

Президентові слід аналізувати ситуацію, робити висновки, бо управління державою надзвичайно складна річ і важливо не «закріпити» помилки із самого початку, бо потім викорінювати їх буде дуже складно. Якщо допустив помилку, не наполягай на ній, роби висновки і йди вперед.

Хочу побажати президентові та його команді успіхів, бо цього хоче українськи народ.

А читачів я запрошую до конструктивної розмови, яка допоможе Президентові України В. Зеленському.

Щасти всім, щасти Україні!

З повагою
Леонід Кравчук

Последние новости:

Комментарии:

Интервью: