персональный сайт
Стріляти чи не стріляти?

П’ятий рік на Сході України йде війна. Україна захищає свою землю від російської агресії. Сотні  тисяч людей залишили свої домівки, десятки тисяч вбитих та покалічених. Жах, кров і смерть. Ворог вбиває, руйнує, ґвалтує наші матеріальні, культурні та духовні цінності. Це реальна картина життя на окупованому Донбасі.

Ворог жорстокий і безпощадний. Саме на Донбасі він відпрацьовує технології вбивства українських воїнів. І не тільки.

Та в цей час чомусь деяким українським політикам прийшла в голову «цікава думка» – не відповідати на провокаційні обстріли бойовиків, якщо вони ведуться з цивільних об’єктів, «не стріляти у відповідь». Висновок: нас можна безкарно вбивати, якщо вбивці знаходяться під парасолькою цивільних об’єктів.

Більше того, Л.Д.Кучма хоче прописати в нових домовленостях про режим тиші норму «не стріляти у відповідь», тобто унормувати безкарність вбивчого вогню проти українського війська.

Пишу ці слова і думаю: невже Господь справді карає нас позбавляючи розуму, чи може це від перевтоми, від політичної напруги.

По-перше, неприпустимо під час війни навіть думати про те, стріляти у ворога чи не стріляти, бо це означає роззброювати військо. Так, потрібно ставити військовим завдання: не вбивати мирних громадян, але потрібно знешкоджувати ворога, який прийшов на наш поріг. І це вже не лише військове завдання, а стратегічна мета держави.

По-друге, філософія «не стріляти у відповідь» небезпечна для української незалежності, вона роззброює наш дух, який, як відомо, рве до бою. Захисник, воїн, військо в цілому не може керуватись таким, з дозволу сказати, «мудрим винаходом, новою ще небаченою військовою доктриною».

По-третє, українське громадянське суспільство повинно навчити таких стратегів мудрості та відповідальності перед народом і наполегливо попросити їх, перш ніж щось пропонувати, слід радитись з професіоналами і звертатись  до досвіду.

Я спершу не хотів брати участі в обговоренні цієї теми, бо гадав, що це якесь прикре непорозуміння. Але, коли побачив, що в цю уже проблему втяглось багато політиків, посадових осіб, політологів, експертів, я прийняв рішення висловитись. Я не маю права бути осторонь, коли мова йде про державу.

Сподіваюсь, що Президент Л.Д. Кучма зрозуміє мене, бо істина завжди важливіша за все.

Л. Кравчук

 

Последние новости:

Комментарии:

Интервью: