персональний сайт
Синод Вселенського Патріархату підтвердив надання автокефалії Українській Православній Церкві

Вітаю українців з прийняттям Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату історичного рішення про надання автокефалії Українській Православній Церкві!

Процес боротьби за автокефалію не припинявся ніколи, я хочу віддати належне Патріарху УПЦ КП Філарету, який систематично проводив цю роботу, спілкувався із представниками православних церков України та робив спробу об’єднатися у одну помісну церкву, однак, тоді і Українська Автокефальна Церква, і Московська Православна Церква – не були готові до цього.

Сьогодні питання про Українську Автокефальну Церкву піднялося на новий щабель і та велика ідея, яку ми почали у 90-х роках, що українська незалежна держава повинна мати Українську незалежну церкву, на фініші! Підкреслю, ще одне важливе рішення, те що Священний Синод зняв анафему з Патріарха УПЦ КП Філарета та митрополита УАПЦ Макарія і їх послідовників.

Спостерігаючи за висловами у ЗМІ деяких політиків, чи справедливе рішення Священного Синоду, чи воно відповідає історичним канонам, я переконаний, що політики не можуть брати на себе відповідальність і тлумачити канонічність рішень Синоду.

Наше завдання не допустити протистоянь, що і записано у документі Синоду: «Звернутися до всіх сторін із закликом уникати присвоєння храмів, монастирів та іншої власності, а також утримуватися від будь-яких інших актів насильства і помсти з тим, щоб у всьому були мир і любов Христові».

Тобто ми українці, церква та влада, повинні організувати життя і діяльність в Україні так, щоб не провокувати будь-яких конфліктів. Ми маємо керуватись прийнятим у 1991 році Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», в якому наголошується, що всі церкви в Україні, всі конфесії мають рівні можливості, ніхто нікого не може примушувати обирати до якої церкви ходити, або ж яку віру сповідувати, це вирішує тільки сама людина.

Я звертаюсь до віруючих, що саме Конституцією України та цим Законом гарантується свобода віросповідання, а ті, хто спонукають вас до інших дій, грубо порушують церковні норми і Закон України, за що обов’язково повинні нести відповідальність.

Леонід Кравчук

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: