персональний сайт
"Це дитинство". Кравчук заявив, що говорити про капітуляцію України немає підстав

За словами першого президента України Леоніда Кравчука, Київ у переговорному процесі з урегулювання конфлікту на Донбасі не здійснював кроків, які можна розцінювати як здавання національних інтересів.

Говорити про здавання національних інтересів і капітуляцію України в конфлікті на Донбасі зараз не можна. Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на каналі “Україна”  ввечері 4 жовтня.

“Це просто не аргументовано. Зараз говорити про капітуляцію – це дитинство. Немає кроків капітуляції. Є підписаний у Мінську документ, який відкриває дорогу до подальших дій. Адже умовою президента [Володимира] Путіна до проведення зустрічі в нормандському форматі було створення передумов, щоб прийняти реальне рішення [за результатами нормандського саміту], а не завершити саміт словами і розмовами”, – сказала Кравчук.

Якщо на нормандському саміті президент України Володимир Зеленський, президент Франції Еммануель Макрон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель погодять питання передання кордону під контроль України, демілітаризації окремих районів Луганської та Донецької областей і створення умов для проведення місцевих виборів, жодної капітуляції не буде, підкреслив Кравчук.

“Я хочу, щоб це слово вийшло з нашої термінології до нормандського формату. Якщо там Путін і його команда заявлять, що вибори мають пройти в таких умовах, які є сьогодні на частині Донецької і Луганської областей, я сам скажу, що це неприйнятно. Давайте дочекаємося нормандської зустрічі”, – сказав він.

Перший президент зазначив, що Путіну довіряти “дуже важко”.

“Але якщо ми із самого початку всі прийдемо до висновку, що йому довіряти не можна, чого їхати в Париж? Для того, щоб розпочинати будь-який процес – позитивний чи негативний – треба довіряти людям, починати з довіри. Якщо ми почнемо з недовіри, на цьому все й завершиться. Тому я знову ж таки звертаюся до людей. Капітуляції немає, “зради” немає. Сьогодні і завтра вибори не почнуться”, – підсумував Кравчук.

Джерело: Gordon.ua

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: