персональний сайт
Цинічна заява. Над ким знущається Лавров

Війна на Донбасі зайшла в глухий кут. Росіяни зрозуміли, що таким шляхом завоювати Україну неможливо

Кілька років тому, коли в Україні змінилася влада, питання про виконання Будапештського меморандуму опинилось на порядку денному. І тоді, я нагадаю, міністр Лавров сказав, що Росія не буде виконувати меморандум, оскільки в Україні, на їхню думку, встановилася незаконна влада. Тепер позиція змінилася. Глава російського МЗС заявив, що вони нібито не порушували Будапештський меморандум, тому що, мовляв, не застосовували проти України ядерну зброю. Хоча в Будапештському меморандумі чітко записано, що країни, які підписали меморандум, не застосовуватимуть або загрожуватимуть Україні ядерною, а також будь-якою іншою зброєю.

Зараз йде війна на Донбасі, там використовується російська зброя, проти української держави воюють російські солдати і спецслужби. У мене питання: як може людина при здоровому глузді, і на перший погляд, не дуже дурна говорити подібні речі? Лавров заявляє, що Росія «дуже турбується» про Мінські угоди, і їх виконання – це єдиний шлях, щоб досягти миру в Україні, що взагалі-то Росія поважає територіальну цілісність України (правда, тут робить виноску – «після референдуму в Криму»). Тобто вони спочатку на багнетах проводять «референдум», анексують Крим, а потім кажуть про повагу територіальної цілісності країни? Скажіть, чи є щось ще більш цинічне, ніж подібна заява міністра закордонних справ Росії?

Єдине, що можна сказати з цього приводу, — це знущання. Але якщо Лавров думає, що він знущається над Україною, то він помиляється. Він знущається над самим собою і російською позицією, яка звучить на очах у всього світу, як слабка в усіх відношеннях, непродумана заява, яка не може розглядатися в якості пропозиції про те, як прийти до миру в Україні.

У Кремлі можуть тільки погрожувати

Я не очікую, що світова спільнота якось гостро відреагує на цю заяву. Те, що говорить міністр закордонних справ на прес-конференції, не є серйозним документом, який потрібно враховувати. Це особиста думка пана Лаврова. Якби, скажімо, послідувала заява міністерства закордонних справ Росії – як органу – з докладними викладками і пропозиціями, я думаю, на це повинна була б бути швидка реакція. Не тільки України, але й інших країн, тому що це – загроза спокою і миру в усьому світі. А оскільки це висловлює людина на прес-конференції, то на кожен чих ніхто не зобов’язаний говорити «Здрастуй!».

Але я спостерігаю ось що. Росія вичерпала свої пропозиції, що стосується війни і миру в Україні. Їй нічого сказати. У Кремлі можуть тільки погрожувати. (Ви, звичайно, пам’ятаєте заяви «про російські танки в Києві», тощо). Але факт в тому, що зараз війна на Донбасі зайшла в глухий кут. Росіяни зрозуміли, що таким шляхом завоювати Україну або змінити територіальні межі неможливо. Звідси і заява Лаврова, що він, бачте, «поважає територіальну цілісність України». Тобто зараз у Росії немає нових ідей, нових організаційно-політичних і військових дій, і вони починають кидатися з одного боку в бік. «Своєрідна» заява Лаврова, слова Путіна про те, що відносини з Україною знаходяться в якійсь «ямі». Хочеться запитати, а хто цю яму викопав, і хто туди тягне Україну? Заява Путіна про «повернення зброї з Криму» теж звучить безглуздо. Якби це було серйозна пропозиція, він би заявив про наміри вступити в переговори з Києвом, якщо в цьому зацікавлена ​​Україна.

Тому я бачу лише те, що вищі посадові особи Росії продовжують розкидатися малограмотними політичними заявами, в яких багато цинізму, і від яких вони самі згодом відмовляються.

Новое Время

Останні новини:

Коментарі:

Інтерв’ю: